سلامتی الف - ی

راهکارهای علمی برای کاهش وزن

1-    بشقاب، پیاله و قاشق تان را کوچکتر نمائید. استفاده از قاشق هایی که کوچکتر ولی "سنگین تر" می باشند بسیار مؤثر است. قاشق سنگین حس "پر" بودن را تقویت کرده و باعث کاهش دریافت غذا می شود. ضمناً برای بشقاب، رومیزی، گلدان و تمام وسایلی که در روی میز غذاخوری وجود دارد، از رنگ های "سرد" استفاده نمائید. مثلاً بجای رنگ هایی نارنجی و قرمز که گرم هستند، می توانید از رنگ های طوسی و آبی استفاده نمائید. رنگ های سرد، باعث کاهش اشتها می شوند.

ادامه مطلب...

رژيم‌هاي مخصوص بيماران ديابتي و پيش ديابتي

رزیم بیماران دیابتی

همانطور كه مي‌دانيم ديابت بيماري است كه بدن قادر به تنظيم قند خون به صورت طبيعي نمی باشد ، به همين علت در انواع ديابت نوع يك و در ديابت نوع دو قند خون از مقادير طبيعي بالاتر و پايين‌تر مي‌آيد، يكي از كمك‌هاي عمده‌اي كه مي توان بعد از دارو درماني و انسولين درماني براي بيماران ديابتي انجام داد، رژيم‌درماني است. رژيم‌درماني در بيماران ديابتي با هدف كنترل بالا و پايين‌رفتن‌هاي تندهنگامِ قند خون انجام مي‌شود.

ادامه مطلب...

بیماری سلیاک (انتروپاتی حساس به گلوتن)

بیماری سلیاک


بیماری سلیاک (CD) ترکیبی است از 4 عامل: 1- استعداد ژنتیکی 2- مواجهه با گلوتن 3-عوامل محیطی محرک 4- پاسخ اتوایمیون.

ادامه مطلب...

رژيم درماني براي درمان چاقي

اضافه وزن

برای افرادي كه اضافه وزن يا چاقي‌هاي درجه‌ي يك دو و سه را دارند، عمدتاً رژيم‌هاي كاهش وزن توصيه مي‌شود. ممكن است كه اين افراد، علاوه بر چاقي، بيماري‌هاي ديگري را هم مثل بيماري ديابت، بيماري‌هاي قلب و عروق، دردهاي زانو، كم‌كاري تيروئيد و  مشكلات التهابي و همچنين سندرم متابوليك را داشته باشند و البته كبد چرب. به هر ترتيب افرادي كه به هر دليلي علاقمند به كاهش وزنشان هستند، در كلينيك‌هاي تغذيه رژيم‌هاي كاهش وزن را خواهند گرفت.

ادامه مطلب...

كاروتنوئيدهاي غذايي و عملكرد سيستم ايمني انسان

آنتی اکسیدان ها

استرس اكسيداتيو و سيستم ايمني:

استرس اكسيداتيو از تجمع گونه هاي فعال اكسيژن (Reactive Oxygen Species, ROS) در سراسر عمر به وجود مي آيد، و احتمالا عامل تاثيرگذار مهمي در فرايند پيري است. سيستم ايمني نسبت به آسيب اكسيداتيو آسيب پذير است. زيرا بسياري از سلولهاي ايمني گونه هاي فعال اكسيژن را به عنوان بخشي از مكانيسمهاي دفاعي بدن توليد مي كنند.

ادامه مطلب...

مضرات كاهش وزن‌هاي شديد

از زماني كه كمپاني بيمه‌ي عمر متروپوليتن در ايالات متحده دريافت كه افرادي كه لاغرترند طول عمر بيشتري دارند، تمايل به لاغر شدن از يك رويكرد زيبايي شناختي به يك رويكرد سلامتي تبديل شد. محققان سال‌هاست بر اين باورند كه افرادي كه لاغرتر هستند (نمايه‌ي توده‌ي بدني پايين‌تري دارند)، در معرض خطر پايين‌تر بيماري‌هايي از قبيل ديابت، قلب و عروق، سرطان‌ها، كبد چرب و بيماري‌هاي التهابي مختلف هستند.

ادامه مطلب...

رژيم‌هاي خانم‌هاي باردار با قند خون بالا يا ديابت بارداري

امروزه ديده شده كه ديابت بارداري آماری در حدود 7%  تمام ديابت‌ها را به خود اختصاص داده است پس به نظر مي‌رسد كه تعداد بسيار زيادي افراد جامعه كه ديابتيك هستند نوع ديابت بارداري را تجربه  می نمایند. ديابت بارداري به معنی بالا رفتن قند خون در زمان بارداري است و معمولاً در هفته‌هاي اوليه‌ي بارداري ممكن است قابل شناسايي باشد. معمولاً مادراني كه ديابت بارداري دارند، افرادي هستند كه خطر بروز ديابت نوع دو درآنها بسيار ممكن است بالا باشد.

ادامه مطلب...

زخم معده

زخم معده

زخم معده چيست؟
خوردگي منطقه‌اي از لوله‌ي گوارش به عمق بيش از 5 ميلي‌متر به وسيله‌ي اسيد معده و پپين، به طوري كه به زير محاط رسيده باشد و منجر به بي‌حفاظ ماندن اعصاب مي‌گردد.

ادامه مطلب...

رژيم های مخصوص بيماران مبتلا به کبد چرب

کبد چرب

همان‌طور كه مي‌دانيم يكي از عمده مشكلاتي كه در  نتیجه چاقي‌ و در افزايش وزن‌ بوجود می آید، كبد چرب است. كبد چرب از تجمع ذرات چربي يا رسوخ چربي‌ها در كبد  ایجاد شده   و منجر به كاهش كار كرد كبدي مي‌ گردد. يكي از مهم‌ترين مشخصات كبد چرب افزايش غلظت آنزيم‌هاي كبدي (ALT , AST ) در آزمايش‌هاي خون استلإ افزایش در فعالیت آنزیم ها  نشان مي‌دهد كه كبد تحت فشار است و بار بيشتري را را تحمل نموده

ادامه مطلب...

تغذيه درماني براي آلرژي‌هاي غذايي و عدم تحمل غذاها

آلرژی غذایی

امروزه آلرژي‌هاي غذايي و عدم تحمل غذاها بيش از پيش مورد توجه قرار گرفته است و تعداد زيادي از والدين خواستار انجام آزمايشات لازم براي اطلاع از آلرژي‌هاي غذايي و عدم تحمل غذاي فرزندشان مي‌باشند. عدم تحمل غذا عبارتست از واكنش بدن به مواد موجود در غذاها كه مي‌توانند خاصيت سمي، دارويي و متابوليك داشته باشند. در حالي كه آلرژي‌هاي غذايي عبارتست از واكنش‌هاي ناشي از وجود مواد با خاصيت ايمونوگلوبوليني E در غذاها.

ادامه مطلب...

s5 logo

© 2008-2018 Dr. Ahmad Saedi All Rights Reserved.

Powered by Binacity.com

تماس با ما

آدرس مطب:
امیر آباد شمالی، روبروی بیمارستان شریعتی، کوچه یکم (شکرالله) پلاک 134، ساختمان پزشکان سبز امیرآباد، طبقه چهارم

پست الکترونیکی:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن مطب:
021-88335006

به ما به پیوندید !