پکیج های رژیم درمانی

همانطور كه مي‌دانيم ديابت بيماري است كه بدن قادر به تنظيم قند خون به صورت طبيعي نمی باشد ، به همين علت در انواع ديابت نوع يك و در ديابت نوع دو قند خون از مقادير طبيعي بالاتر و پايين‌تر مي‌آيد، يكي از كمك‌هاي عمده‌اي كه مي توان بعد از دارو درماني و...

 

diabet

 توضیحات تکمیلی:

نوع رژیم: مخصوص بیماران دیابتی و پیش دیابتی

گروه سنی: تمامی سنین

تعداد رژیم دریافتی: 6 عدد

طول درمان: 3 ماه

تعداد رژیم در هر ماه: دو عدد

فاصله دریافت هر رژیم: هر دو هفته یکبار

دریافت رژیم اول

دریافت رژیم برای بار دوم و بیشتر

انسولين درماني براي بيماران ديابتي انجام داد، رژيم‌درماني است. رژيم‌درماني در بيماران ديابتي با هدف كنترل بالا و پايين‌رفتن‌هاي تندهنگامِ قند خون انجام مي‌شود.

پس اساساً رژيم غذايي، رژيمي است كه باعث اجتناب از غذاهايي كه شاخص گلايسميك خون را بالا مي‌برند خواهند بود و البته بايد ذكر كرد كه در رژيم‌هاي ديابتي علاوه بر مقدار غذا، انرژي دريافتي، مقدار چربي، زمان غذاي صرف شده نیز مي‌تواند مؤثر باشد. يكي از عمده‌ي اهدافي كه ما در رژيم‌درماني بيماران ديابتيك دنبال مي‌كنيم كاهش وزن است. در بسیاری از موارد مشاهده می گردد كه كاهش وزن در اين افراد باعث بهبود پاسخ انسولين ، يعني باعث بهبود حساسيت به انسولين خواهد شد و مقاومت به انسولين را كمتر مي‌كند . بنابراين يكي از اولين قدمها در در درمان بیماری دیابت اين است كه در چند ماه اول بتوانيم رژيمی غذايي را طراحي كنيم كه اين رژيم بتواند وزن شخص را کاهش دهد. درصورتی که رژیم غذایی طراحی شده قادر به کاهش این امر وزن شخص باشد این امر مي‌تواند در پاسخ بیمار به انسولين و تنظیم قند خون وی بسيار مفيد باشد.

 

البته بايد دقت كرد كه اين امر بسيار وابسته است به اين كه آيا شخص ديابتي اضافه وزن دارد يا نه چرا که همانطور که می دانیم در بيماران ديابتي نوع اول كه وابسته به انسولين هستند و عمدتاً كودكان و نوجوانان می باشند، ممكن است كه ما كاهش وزن ناخواسته نیز در بیمار داشته باشيم. پس تنها در بیماری مبتلا به چاقی و یا دارای اضافه وزن، اولين هدف كاهش وزن خواهد بود. بعد از شروه روند کاهش وزن در نتیجه رژیم های درمانی تخصصی ، در ازاي همين رژيم يكي از مهم‌ترين كارها يا اهدافي كه دنبال مي‌شود ، اين است كه ما تعداد وعده‌هاي غذايي را افزايش دهيم و مقدار غذا را در هر وعده كاهش دهيم.

 

در پاسخ به این سوال که چرا اين روند دنبال می شود و چرا اين هدف را ما پيش مي‌‌گيريم؟ باید گفت که اگر ما در يك وعده‌ي غذايي مقدار زيادي انرژي و مقدار زيادي كربوهيدارت استفاده كنيم، قطعاً باعث بالا رفتن تندهنگام قند خون در يك مدت زمان بسيار كوتاه خواهد شد، قاعدتاً زماني كه اين اتفاق مي‌افتد، بدن بدنبال مکانیسمی برای پاسخ به این افزایش قند خون خواهدبود که این پاسخ اغلیب افزایش ترشح انسولین می باشد و هر چقدر كه ما قند خون بیمار بالاتر باشد، پاسخ هم شديدتر و ترشح انسولین بیشترخواهد بود لذا به صراحت می توان گفت افت قند خون هم بعد از وعده‌ي غذايي پرکربوهیدراتبيشتر خواهد بود. پس يادمان باشد زماني كه كربوهيدرات زيادي مي‌خوريم بعد از آن بايد انتظار پايين افتادن قند خون را داشته باشيم

s5 logo

© 2008-2018 Dr. Ahmad Saedi All Rights Reserved.

Powered by Binacity.com

تماس با ما

آدرس مطب:
امیر آباد شمالی، روبروی بیمارستان شریعتی، کوچه یکم (شکرالله) پلاک 134، ساختمان پزشکان سبز امیرآباد، طبقه چهارم

پست الکترونیکی:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن مطب:
021-88335006

به ما به پیوندید !