چاقی و افزایش اعتماد به نفس در افراد لاغر !!!
2019-07-02
تغذیه فرزندان
2019-07-02
نمایش همه

لاغری کودکان

لاغری کودکان

امروز می خواهیم در مورد لاغری کودکان صحبت کنیم در خیلی از موارد بنده بیمارانی را دارم که این بچه بچه ای است که وزن بسیار پائینی دارد رشد قدی کاملا مختل شده ای دارد و این خودش در نهایت می تواند در طولانی مدت و در آینده بتواند سلامت بچه را تحت تاثیر قرار بدهد کار عمده ای که می توان برای لاغری کودکان انجام داد اول باید ببینیم علت کاهش وزن چیست.

در عمده موارد لاغری کودکان علت کمبود فلزات دو ظرفیتی مانند زینک یا روی آهن کلسیم منیزیم منگنز و فسفر است. در خیلی از موارد مکمل یاری اینها خیلی پاسخ می دهد یادمان باشد که اگر فرزند ما بسیار لاغر است.

قطعا ایشان قد گیری زیادی هم نخواهد داشت پس مهم است که علاوه بر اینکه به وزن فرزندمان دقت می کنیم به استعداد قدگیری اش هم باید دقت کنیم این فلزات دو ظرفیتی که الان عرض کردم مکمل یاری اش باعث بهبود وضعیت قدگیری هم خواهد شد.

چون اگر به خاطر داشته باشید یک بار صحبت کردیم گفتیم ما دوست داریم بافت فعال فرد افزایش یابد نه بافت چربی. پس بافت فعال وقتی که افزایش می یابد استعداد قد گرفتن هم افزایش پیدا خواهد کرد.

دکتر تغذیه و مشاور تغذیه، دکتر احمد ساعدی با ارائه روش های اصولی در تغذیه و میزان و نحوه غذا خوردن افراد می تواند نقش مهمی در رسیدن افراد به سلامت جسمی و روحی داشته باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *