images healthlife binamag k55
این ها را با هم نخورید!!!
2014-03-03
images healthlife binamag k57
میوه هایی که پوست های خشک را آبرسانی می کنند
2014-04-06
نمایش همه

آیا سویا باعث لاغری می شود؟

images healthlife binamag k56

images healthlife binamag k56

چنانچه به دنبال تغییر رژیم غذایی و ایجاد تنوع در آن و  تلاش برای کاهش وزن هستید، سویا را به برنامه غذایی لاغری خود اضافه نمایید. سویا در مقایسه با دیگر انواع پروتئین‌ ها، چربی اشباع‌ شده و کالری کمتری دارد و در مقابل، حجم فیبر موجود در آن بالاتر است.

 

یکی از دلایلی که سویا در رژیم‌ های لاغری گنجانده می‌ شود این است که این دانه با وجود اینکه جایگزین غذا‌های پر کالری می‌شود اما در عین حال بدن را دچار فقر پروتئین نمی‌کند و در عین حال مدت زمان احساس سیری در فرد را افزایش می‌ دهد.

جالب است که سویا همانند پروتئین‌های حیوانی، یک پروتئین کامل به شمار می‌ آید که به گفته پزشکان، مصرف روزانه کمی از آن به سلامت قلب کمک می‌ کند. همچنین سویا از کاهش توده استخوانی و دچار شدن به برخی سرطان‌ ها جلوگیری می‌ کند.

هرچند برخی، طعم سویا را نمی‌ پسندند اما امروزه محصولات تهیه شده از سویا با انواع طعم‌ ها در بازار موجود است و می‌ توان در بین آنها محصولی هماهنگ با ذائقه فردی را پیدا کرد. به یاد داشته باشید برای آن دسته از افرادی که به شیر حیوانی حساسیت دارند، مصرف شیر سویا توصیه می‌شود و این دسته از افراد می‌ توانند پروتئین مورد نیاز خود را از این طریق تأمین کنند.

 

منبع: مه شو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *