images healthlife
ساقه گندم اختلال کبد را رفع می کند
2013-12-22
images healthlife 9165
بر طرف شدن بوی بد زیر بغل با کنگر فرنگی
2013-12-22
نمایش همه

کاهش فشار خون به روش طبیعی

images healthlife blood pressure

images healthlife blood pressure

آمار نشان می‌دهد حدود ۳۱ درصد از مردم آمریکا به فشارخون بالا مبتلا هستند که ۶۶ درصد آنان بیش از ۶۰ سال سن دارند زیرا با افزایش سن، خطر ابتلا به این عارضه نیز بیشتر می‌شود.

دکتر «دیوید کاتز» از مرکز تحقیقاتی طب پیشگیری در دانشگاه ییل گفت: این بیماری معمولا علائمی به همراه ندارد اما اولین پیامد آن ممکن است سکته قلبی باشد

و به همین دلیل است که فشارخون بالا را «قاتل خاموش» می‌نامند.

به گزارش فاکس‌نیوز، اغلب پزشکان برای جلوگیری از ابتلا به فشارخون بالا یا کنترل کردن آن به افراد توصیه می‌کنند که میزان مصرف نمک و استعمال سیگار را کاهش دهند و میوه‌ها و سبزیجات را در رژیم غذایی‌شان بگنجانند.

 

همچنین رعایت توصیه‌های زیر می‌تواند برای کنترل فشارخون به شیوه طبیعی موثر باشد:

 

1- مصرف ماست کم‌چرب: بررسی‌ها نشان داده است افرادی که به مدت ۱۴ سال در هفته دو بار ماست مصرف می‌کنند نسبت به افراد دیگر ۳۱ درصد کمتر با خطر ابتلا به فشارخون بالا مواجه‌ می‌شوند.

۲- وزنه زدن: نتایج یک بررسی حاکی از آن است زنانی که وزنه می‌زنند فشارخون سیستولیک در آنان پنج درجه و فشارخون دیاستولیک ۹ درجه کاهش می‌یابد.

۳- قرار گرفتن در معرض نور خورشید: قرار دادن دست‌ها و پاها و صورت در معرض نور خورشید و حفظ سطح مناسب ویتامین D بدن ممکن است به کاهش فشارخون کمک کند. به گفته پزشکان، ویتامین D از منقبض شدن رگ‌ها جلوگیری کرده و عملکرد و انعطاف‌پذیری عروق را بهبود می‌دهد.

۴- داشتن روابط جتماعی: نتایج یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ میلادی نشان داد تنهایی، فشارخون سیستولیک را طی پنج سال به طور متوسط سه درجه افزایش می‌دهد. «لوئیس هاوکلی» از دانشگاه شیکاگو معتقد است که حفظ روابط اجتماعی برای کنترل فشارخون باید جدی گرفته شود.

 

 

به نقل از ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *