images social 1375177 222276651265351 1530998038 n
بهترین نوشیدنی برای کودکان
2013-12-09
images social baboneh
فواید بابونه
2013-12-10
نمایش همه

۵ نشنه ی بالا بودن قند خون

images social IMG13234540

images social IMG13234540

۱٫تمایل به خوابیدن بلافاصله بعد از خوردن یک وعده ی غذایی سنگین

((( این موضوع یک پاسخ طبیعی به افزایش فلاکس کربوهیدراتها است. رژیمی که حاوی مقادیر زیادی از قندهای ساده نظیر شکر، آرد سفید و نوشیدنی های شیرین باشد(به خصوص وقتیکه در حجم زیاد و در یک وعده مصرف شود) این حالت را تشدید می کند. )))

 

2. ولع در مصرف کربوهیدرات

((( آیا تمایل به خوردن اسنک هایی نظیر candy Bar یا چیپس دارید. قندهای ساده مانند شکر و آرد سفید خیلی سریع شکسته می شوند و سریعاً مقادیر زیادی انرژی تولید می کنند. بدنبال این افزایش انرژی یک افت شدید قند خون مشاهده می شود و در بدن موج دیگری از خستگی ایجاد می شود. بنابراین قبل از اینکه متوجه شوید مجدداً به دنبال خوردن اسنک های دیگر نظیر سودا، چیپس یا بیسکویت و شکلات بعدی می روید. )))

 

3. داشتن اضافه وزن و ناتوانی در کاهش وزن اضافه

((( اکثر افراد مبتلا به دیابت دارای اضافه وزن هستند. به گفته ی دکتر Beth Reardon از دانشگاه Duke : در هنگام کاهش شدید وزن علیرغم تلاش بسیار زیاد ، پیام های ناهماهنگی به سلولهای بدن می رسد. دکتر Reardon می گوید: از آن جایی که گلوکز مورد نیاز سلول از طریق جایگاه رسپتور انسولین بروی سطح سلول، جذب نمی شود سلول دچار محرومیت غذایی (سوخت) می گردد.در نتیجه سلول در مواجهه با کمبود سوخت بشدت از منبع ذخیره ای موجود خود محافظت می کند که این منبع چربی است. )))

 

4. شباهت فرم بدن به شکل سیب تا گلابی

((( اضافه وزن، اضافه وزن است و در همه ی انواع آن خطر بالا رفتن قند خون وجود دارد. اما اضافه وزن در ناحیه ی خاصی از بدن- ناحیه ی میانی- همراه با مقاومت به انسولین و ایجاد دیابت است. برای مردان ، مرز خطر افزایش دور کمر بیش از ۱۰۲ سانتی متر و برای زنان بیش از۸۹ سانتی متر است. )))

 

5. فشار خون بالا

((( افزایش فشار خون به عوامل مختلفی مرتبط می باشد اما مقاومت به انسولین یکی از علل شایع این مسئله است، به خصوص زمانی که همراه با اضافه وزن (به خصوص در ناحیه ی میانی) خستگی و سایر دلایل پزشکی (افزایش کلسترول و تری گلیسرید ) باشد. چنانچه فشار خون برابر یا بیشتر از ۸۵/۱۳۰ میلی متر جیوه باشد، کلسترول خوب یا HDL برای مردان کمتر از ۴۰ میلی گرم در دسی لیتر و برای زنان کمتر از ۵۰ میلی گرم در دسی لیتر باشد و تری گلسیرید بیش از ۱۵۰ میلی گرم در دسی لیتر باشد، فرد در منطقه ی خطر واقع می شود. )))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *